אפשרויות משלוח באתרי אי-קומרס

מהן האפשרויות העומדות לרשותכם?

עולם האי-קומרס התפתח המון בשנים האחרונות ונשלט כיום בידי תאגידי ענק כמו אמזון, אי ביי וכד' לצד עסקים קטנים ומקומיים. גם הצרכנים הישראלים הופכים יותר ויותר לצרכנים דיגיטליים וכיום, רבים מהם רוכשים כבר את רוב המוצרים שלהם אונליין, בין אם זה מוצרי אוכל, אופנה, טכנולוגיה וכד'.

אתרי ECOMMERCE

לצד אתרי הקמעונאות הדיגיטליים, התפתח לו גם שוק מקביל של אפשרויות משלוחים מגוונות, זאת כדי להצליח לעמוד מול הביקוש הרב ומול התחרות העצומה של שוק שמגלגל מיליארדים מדי שנה. בעזרת אתר הצרכנות Best 5 החלטנו לבדוק מהן האפשרויות המקובלות ביותר כיום למשלוחים מאתרי אונליין.

הנה הן לפניכם:

 

משלוחים באמצעות דואר ישראל

דואר ישראל הוא כמובן ברירת המחדל והאפשרות הוותיקה והידועה מכל סוגי המשלוחים כיום. הרוב המוחלט של אתרי האי-קומרס מציע לצרכנים את האופציה של משלוח המוצר עם דואר ישראל. ישנם 2 יתרונות מרכזיים במשלוחים עם דואר ישראל – היתרון הראשון הוא כמובן המחיר. משלוח באמצעות דואר רגיל של דואר ישראל, אינו עולה כסף ולכן, המחיר שתשלמו על המוצר באתר, יהיה גם המחיר הסופי.

היתרון השני הוא הפריסה. מכיוון שדואר ישראל כפוף לנהלים של המדינה, הוא מחוייב להגיע לכל כתובת בישראל ולכן גם אם אתם מתגוררים באיזורים מרוחקים או בעייתיים, תוכלו עדיין לקבל את המשלוח ישירות לסניף הדואר שלכם.

מאידך, ישנם גם כמה חסרונות במשלוחים עם דואר ישראל – אחד הידועים שבהם הוא חוסר היציבות של המשלוחים. בשנים האחרונות ישנן תלונות רבות מצד הצרכנים על כך שהדואר לא מגיע בכלל או מגיע בעיכוב רב. חסרון נוסף הוא הנגישות. אם מדובר למשל במשלוח גדול שלא יכול להיכנס לתיבת הדואר הפרטית, תיאלצו להגיע פיזית לסניף הדואר הקרוב לביתכם ולהמתין לעיתים קרובות בתורים הארוכים שבסניפים. לפעמים גם הדואר בוחר לשלוח את הדואר שלכם לסניף מרוחק ואז תצטרכו גם להגיע עם רכב ולחפש גם חנייה.

 

משלוחים באמצעות חברות פרטיות כמו Boxit

כדי לפתור את הבעיות והחסרונות של משלוח עם דואר ישראל שמנינו כאן, נפתחו בשנים האחרונות חברות רבות שמציעות את הפתרון המושלם לקבלת משלוחים מאתרי מסחר אונליין. אחת הידועות שבהן היא חברת Boxit שמציעה פתרון פשוט וקל. החברה עובדת בשיתוף פעולה עם מאות חנויות ברחבי הארץ ושולחת את המוצרים לאחת מהחנויות האלו.

כך למשל, הלקוח יכול לבחור את החנות הקרובה לביתו ולבקש לשלוח את המוצר ישירות לאותה חנות. זאת יכולה להיות מכולת קטנה, מכבסה, חנות ספרים או סופר פארם. כאשר המשלוח מתקבל, הלקוח מקבל הודעת SMS ויכול להגיע בשעה הנוחה לו ולאסוף את המוצר. בצורה זו, הצרכן יכול לבחור מקום שקרוב לביתו או שמציע חנייה נוחה ולקחת במהירות ובקלות את המוצר.

החסרון היחיד באפשרות זו הוא שתידרשו להוסיף כמה שקלים על המשלוח. בדרך כלל מדובר בסכום של כ-20 ש"ח בלבד והשיקול כאן הוא די ברור בסופו של דבר. עליכם לבחור את האפשרות שנוחה ומתאימה לכם.